Reklama

Reklama

Zima zaatakowała: Wichury, mróz i śnieg

Do 30 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnych mrozów, które od kilku dni utrzymują się na Ukrainie - poinformowało we wtorek w Kijowie ukraińskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSN).

Jeszcze w poniedziałek resort informował o 18 osobach, które zmarły w wyniku wychłodzenia organizmu. W Kijowie w nocy z poniedziałku na wtorek były minus 22 stopnie Celsjusza, a na najbliższą noc synoptycy przewidują spadek temperatury nawet do minus 30 stopni. Z powodu niskiej temperatury lekarze apelują o unikanie pobytu na świeżym powietrzu, a władze oświatowe zamykają szkoły. Przymusowe ferie zimowe ogłoszono w obwodzie dniepropietrowskim na wschodzie kraju, oraz w iwano-frankowskim, rówieńskim i żytomierskim na zachodzie. Od środy przerwę w nauczaniu będą mieli także uczniowie w obwodzie kijowskim. Dla ochrony przed chłodem w większych miastach władze organizują punkty grzewcze, które wydają także ciepłe posiłki. Funkcjonuje ich już prawie 1600, a w ciągu ostatniej doby z ich pomocy skorzystało ponad 6 tysięcy osób - przekazało ukraińskie MSN.

Grecja: Wichury, mróz i śnieg

Reklama

Silne wiatry, dochodzące do 9 stopni w skali Beauforta, wymusiły we wtorek zamknięcie przystani promowych w Pireusie, Rafino i Lawrio oraz odwołanie rejsów na Kretę i Cyklady. Temperatura w Grecji spadła miejscami do minus 10 stopni. W centrum Aten spadł śnieg.

Jak podało anglojęzyczne wydanie dziennika "Ekathimerini", w położonym na północ od greckiej stolicy masywie Parnithos konieczne jest zakładanie łańcuchów na koła samochodów.

W rejonie Thrakomakedones na przedmieściach Aten zamknięto szkoły.

Według greckich służb meteorologicznych temperatura zacznie rosnąć od czwartku.

W Atenach władze miasta i organizacje pozarządowe starają się pomóc bezdomnym, których liczbę w stolicy ocenia się na 15 tysięcy. Przeprowadzono zbiórkę ubrań, pościeli i koców. Miasto uruchomiło też gorącą linię, na którą można zgłaszać, że w okolicy są bezdomni potrzebujący pomocy.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje