Reklama

Reklama

Zdjęcie noworodków poruszyło świat. Jeden z nich zmarł

Bracia Mason i Hawk Buchmeyer zdobyli serca tysięcy internautów na całym świecie, po tym jak ich rodzice udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym upamiętnili pierwszy dotyk synów. Kilka dni później poinformowali o śmierci jednego z nich - informuje abcnews.go.com.

Zdjęcie bliźniaków doczekało się aż 110 tysięcy polubień, 27 tysięcy udostępnień i ponad 3 tysięcy komentarzy - podaje TVN24. Rodzice malców pod postem napisali: "To zdjęcie zostało zrobione 11 dni temu, chwilę po tym jak chłopcy przyszli na świat. Po raz pierwszy Mason dotknął ramienia Hawka i uśmiechnął się. Myśleliśmy, że to będzie czas dla nas wszystkich, że nasz chłopiec zobaczy to zdjęcie".

Reklama

Abcnews.go.com podaje, że bliźnięta przyszły na świat 18 sierpnia w University of Florida Health Shands Hospital. U małego Hawka zdiagnozowano wrodzoną przepuklinę przeponową zwaną CDH, która należy do bardzo rzadkich schorzeń wśród noworodków. Polega ona na przemieszczeniu się przez ubytek w przeponie narządów jamy brzusznej do klatki piersiowej i prowadzi do zaburzeń rozwoju płuc i niewydolności oddechowej - podaje TVN24.

Rodzina przez cały okres leczenie dzieliła się informacjami na temat zdrowia synka poprzez Facebooka.

Zdjęcie noworodków i historia choroby jednego z nich poruszyły wielu internautów. Rodzice chłopców otrzymali od nich wiele miłych słów. Niestety, wczoraj przyszło im przekazać, że ich chory synek zmarł - informuje abcnews.go.com.

"Nasze serca są zasmucone tego ranka, nasz mały chłopiec został wezwany do domu, by być z Jezusem. Odszedł bardzo spokojnie i wiemy, że już nie cierpi. Prosimy dajcie nam trochę czasu na przeżywanie żałoby i na proces uzdrowienia".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne