Reklama

Reklama

Zdjęcie, które poruszylo Amerykę

Biały Dom opublikował zdjęcie Baracka Obamy z bronią. Jest to odpowiedź na zarzuty, że kłamał, gdy powiedział w jednym z wywiadów, iż jego hobby jest strzelanie do celu.

Publikacja fotografii wpisuje się w trwającą dyskusję o dostępie do broni w USA.

Reklama

W ubiegłym tygodniu Barack Obama udzielił wywiadu magazynowi "The New Republic". Zapytany czy kiedykolwiek użył broni, prezydent USA odpowiedział, że wraz z żoną uprawiają skeet, czyli sport polegający na strzelaniu do wyrzucanych w powietrze ceramicznych talerzyków.

Przeciwnicy Obamy zarzucili mu, że kłamie. "Dlaczego nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o tym, że strzela?" - pytali.

Wobec narastających kontrowersji Biały Dom opublikował fotografię, na której widać amerykańskiego prezydenta ze strzelbą. Obama jest w dżinsach i koszulce z krótkim rękawem, na głowie ma słuchawki i ciemne okulary. Prezydent USA naciska na spust, z lufy wydobywa się dym. Zdjęcie zostało wykonane w sierpniu ubiegłego roku.

Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie uznało publikację fotografii za element kampanii propagandowej Białego Domu, która ma pokazać, że prezydent rozumie zwolenników broni. "Jedna fotografia nie wymaże faktu, że w przeszłości popierał on (Obama) wszelkie propozycje wprowadzenia zakazów posiadania broni" - oświadczył rzecznik stowarzyszenia Andrew Arulanandam.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje