Reklama

Reklama

Zbiorowe wyroki dla ponad 400 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego

Egipski sąd wojskowy skazał, w większości zaocznie, ponad 400 domniemanych zwolenników zakazanego w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego na kary od dwóch lat więzienia do dożywocia za udział w szturmie na posterunek policji w 2013 roku.

Czwartkowe wyroki dotyczą ataku na posterunek w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie w sierpniu 2013 roku. Doszło do niego po spacyfikowaniu przez wojsko dwóch obozowisk w Kairze, w których demonstrowali członkowie Bractwa, popierający obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Sąd skazał 350 sądzonych zaocznie na kary 25 lat więzienia lub dożywocia. 68 oskarżonych, którzy byli obecni na sali sądowej, usłyszało wyroki od dwóch do 10 lat pozbawienia wolności za "przynależność do zakazanej organizacji" i "sabotaż instytucji publicznych i policji".

Reklama

Po obaleniu w lipcu 2013 roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mursiego w represjach ze strony nowych władz zginęło w ciągu kilku tygodni ponad 1,4 tys. zwolenników Mursiego. Ponad 40 tys. osób trafiło do więzień, a setki, w tym Mursi, zostało skazanych na śmierć w zbiorowych procesach, które ONZ określa jako "niemające precedensu w najnowszej historii".

Dowiedz się więcej na temat: Bractwo Muzułmańskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy