Reklama

Reklama

Zatrzymano podejrzanego o zastrzelenie pięciu osób w Seattle

Amerykańska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zastrzelenie pięciu osób w centrum handlowym pod Seattle. Rzecznik policji w stanie Waszyngton poinformował, że zatrzymany to 20-letni Arcan Cetin, mieszkaniec pobliskiego Oak Harbor, z pochodzenia Turek. FBI twierdzi, że nie był to zamach terrorystyczny.

Do strzelaniny w centrum handlowym Cascade Mall w Burlington, 105 km na północ od Seattle, doszło w piątek wieczorem, kiedy w galerii handlowej było wielu kupujących. Zginęło pięć osób - cztery kobiety oraz mężczyzna. Sprawca był uzbrojony w karabin "typu myśliwskiego".

Policja opublikowała zdjęcia z kamer wideo, przedstawiające śniadego mężczyznę w t-shircie i krótkich spodenkach.

Niespełna dobę po strzelaninie aresztowano 20-letniego Arcana Cetina, który urodził się w miejscowości Adana w południowej Turcji, ale chodził liceum i mieszkał w Oak Harbor w stanie Waszyngton.

Reklama

Lokalne władze poinformowały, że strzelanina miała miejsce w sklepie Macy's, gdzie pracowała była dziewczyna napastnika. Według świadków, przed otwarciem ognia z karabinu napastnik wykrzykiwał jej imię.

Innych szczegółów dotyczących zatrzymania mężczyzny czy motywów zbrodni nie podano.

Tragedia w Burlington to czwarta tegoroczna strzelanina w stanie Waszyngton, której zginęły co najmniej cztery osoby. W całych Stanach Zjednoczonych w wyniku przemocy z użyciem broni ginie rocznie ponad 10 tysięcy osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy