Reklama

Reklama

Zambia: Chciał, by pochowano go żywcem. Liczył, że zmartwychwstanie jak Jezus

Pastor z Zambii uważał się za posłańca Jezusa, który zgodnie z treścią Biblii zmartwychwstał po ukrzyżowaniu. Duchowny poprosił, by pochować go żywcem. Był przekonany, że wróci "na Ziemię" po trzech dniach. 22-latek nie dawał oznak życia, więc członkowie wspólnoty postanowili go odkopać.

Zambijska telewizja poinformowała, że tamtejsza wspólnota nie była pewna co do planu 22-latka, ale ostatecznie trzech członków zgodziło się wrzucić młodego pastora do prowizorycznego grobu.

James Sakara, zanim został zakopany żywcem zacytował pismo święte. Odczytał, co Jezus powiedział swoim uczniom zanim został zdradzony.

Pastor został następnie umieszczony w grobie ze związanymi rękoma, przysypany ziemią i w takim stanie pozostawiony na trzy dni. Po tym czasie, wbrew swoim oczekiwaniom, nie zmartwychwstał, więc członkowie wspólnoty postanowili go odkopać. Mężczyzna był martwy.

Reklama

Jak donosi Times of India, z ciałem zmarłego zostały przeprowadzone "duchowe rytuały i "zabiegi mające na celu reanimację". Liczono, że w ten sposób uda się go wskrzesić. Niestety bezskutecznie.

Spośród trzech osób, które przyczyniły się do śmierci pastora, jeden zgłosił się na policję. Pozostali są poszukiwani.

Pastor osierocił ciężarną żonę.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama