Reklama

Reklama

Zamachy w Paryżu. Obama: Zrobimy wszystko, aby pokonać terroryzm na świecie

Prezydent Barack Obama przekazał prezydentowi Francois Hollande'owi kondolencje w związku z atakami terrorystycznymi w Paryżu. Przywódca Stanów Zjednoczonych zadeklarował wsparcie Francji w walce z terroryzmem.

Biały Dom poinformował, że Obama zadzwonił do Hollande'a, aby przekazać kondolencje w imieniu narodu amerykańskiego.

Prezydent USA powiedział przywódcy Francji, że może liczyć na wszelką pomoc Stanów Zjednoczonych w śledztwie w sprawie ataków. Obama zapewnił tez o poparciu USA dla Francji, który to kraj określił mianem najstarszego sojusznika i przyjaciela. Prezydenci obu krajów podkreślili, że zrobią wszystko, aby pokonać terroryzm na świecie.

Wcześniej Barack Obama określił zamachy mianem odrażających. - To nie jest tylko atak na Paryż i naród francuski, ale atak na całą ludzkość i uniwersalne wartości, które nas łączą - mówił Obama.

Reklama

Prezydent Stanów Zjednoczonych przypomniał, że jego naród również był ofiarą ataków terrorystycznych i wie, co przechodzą teraz Francuzi. Obama zapewnił, że Ameryka wraz z Francją i innymi narodami zrobi wszystko, aby odpowiedzialnym za zamachy została wymierzona sprawiedliwość.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy