Reklama

Reklama

Zamach w Nicei. Służby aresztowały trzecią osobę

Przedstawiciel francuskiego wymiaru sprawiedliwości poinformował w sobotę rano (31 października), że w piątek aresztowano trzecią osobę w związku z czwartkowym (29 października) zamachem w bazylice Notre-Dame w Nicei, na południu Francji, w którym zginęły trzy osoby.

Policja podała wkrótce potem, że do trzeciego zatrzymania doszło zaraz po aresztowaniu drugiego podejrzanego, który miał kontakt z zamachowcem przed atakiem.

Reklama

Zatrzymany to 33-letni mężczyzna. - Staramy się ustalić jego rolę w tej sprawie - poinformowało źródło w wymiarze sprawiedliwości.

Również pierwszy mężczyzna zatrzymany w tej sprawie w czwartek jest podejrzany o to, że dzień przed atakiem w bazylice kontaktował się ze sprawcą zamachu.

Zabójca, 21-letni Tunezyjczyk Brahim Aoussaoui, wraz z grupą imigrantów zszedł 20 września z łodzi na Lampedusie i trafił do ośrodka pobytu w Bari w Apulii. 25 października przedostał się nielegalnie do Francji. Cztery dni później zaatakował ludzi nożem w bazylice Notre Dame w Nicei, zabijając dwie kobiety i kościelnego.

Aoussaoui, który został postrzelony przez policję, znajduje się w szpitalu. Jego stan określany jest jako krytyczny. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy