Reklama

Reklama

Zamach w Londynie. Policja dokonała kolejnych aresztowań

W nocy z czwartku na piątek brytyjska policja aresztowała dwie kolejne osoby w związku ze środowym zamachem w Londynie. Policja ujawniła także nowe informacje o napastniku.

Przypomnijmy, że w środę po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa.

W związku z wydarzeniami w Londynie, aresztowano w czwartek osiem osób. W nocy z czwartku na piątek aresztowano dwie kolejne osoby. Z dziesięciu zatrzymanych, jedna osoba opuściła już areszt. 

Nowe informacje o napastniku

Policja ujawniła także, że zamachowiec urodził się w hrabstwie Kent jako Adrian Russell Ajao. Później przeszedł na islam i zmienił nazwisko. Funkcjonariusze wskazali, że mężczyzna używał wielu pseudonimów.

Napastnik był w przeszłości wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną. Nie był jednak objęty żadnym z prowadzonych obecnie dochodzeń, a wcześniejsze informacje wywiadowcze nie wskazywały na to, że zamierza przeprowadzić zamach terrorystyczny - poinformowała policja.

Reklama

Mark Rowley z brytyjskiej policji dodał, że obecnie trwają liczne przeszukania. Policja zgromadziła obszerny materiał dowodowy - podał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama