Reklama

Reklama

Zamach samobójczy w meczecie w Arabii Saudyjskiej. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej trzy osoby zginęły w zamachu samobójczym dokonanym w poniedziałek w meczecie w Arabii Saudyjskiej, w prowincji Nadżran na granicy z Jemenem - podała telewizja Al-Arabija.

Do zamachu doszło podczas wieczornej modlitwy w meczecie. Na nagraniu wideo opublikowanym przez dziennik "Al-Watan" widać uciekających w panice ludzi, padające na kolana dziecko, kłęby pyłu na ulicy.

Władze badają okoliczności zamachu - podała Al-Arabija.

Reklama

Jak zaznacza Reuters, nie wyjaśniono na razie, z jakim odłamem islamu związany jest zaatakowany meczet. Większość w regionie Nadżran stanowią szyici, którzy są mniejszością w całym - przeważnie sunnickim - kraju.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego dokonali w ostatnich miesiącach kilku zamachów w Arabii Saudyjskiej. W sierpniu 15 osób zginęło w samobójczym zamachu na szyicki meczet w miejscowości Abha w prowincji Asir. W maju w miejscowości Al-Qudah w dokonanym przez dżihadystów zamachu zginęły 22 osoby. Państwo Islamskie od początku roku apeluje do swoich zwolenników o wysadzanie szyickich meczetów w Arabii Saudyjskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama