Reklama

Reklama

Zakynthos: Osunął się klif na słynnej plaży

Na słynnej plaży Nawajo na wyspie Zakynthos doszło do tragicznego wypadku. Część stromego klifu osunęła się na plażę. Co najmniej siedem osób zostało rannych, w tym dwoje dzieci.

Do zdarzenia doszło w czwartek na plaży Nawajo (Navagio Beach), która znajduje się w tzw. Zatoce Wraku na północnym-zachodzie wyspy Zakynthos. 

Część skalnej ściany, która otacza plażę, osunęła się na ziemię. 

Grecka straż przybrzeżna i policja informują, że nikt nie zginął. Co najmniej siedem osób zostało rannych, w tym dwoje dzieci.

Reklama

Wśród poszkodowanych jest 34-letnia Czeszka, która trafiła do szpitala z uszkodzonym kręgosłupem. Poszkodowani odnieśli obrażenia niezagrażające życiu - zapewniają władze.

Na miejscu pracują grupy ratunkowe. "Kontynuujemy poszukiwania, nie znaleźliśmy żadnych uwięzionych ludzi" - poinformował rzecznik straży pożarnej.

W chwili wypadku na plaży przebywało wielu turystów z różnych krajów. Kiedy kawałki skalne zaczęły spadać, w panice wskoczyli oni do wody. 

Osunięcie skały spowodowało wysokie fale. Świadkowie zdarzenia mówią o kilku wywróconych na morzu łodziach. 

"Usłyszeliśmy odgłos i niewielki kawałek skały spadł, potem drugi, a w końcu trzeci duży fragment wpadł do morza, wywołując fale, które przewróciły łodzie" - relacjonował jeden ze świadków zdarzenia w rozmowie z agencją Athens-Macedonian News Agency.

Straż przybrzeżna w ramach środków ostrożności ewakuowała plażę.

Plaża Nawajo, otoczona stromymi, wapiennymi skałami, jest jedną z głównych atrakcji Zakynthos i symbolem tej wyspy. Znajduje się tam stary wrak statku "Panagiotis", który utknął na mieliźnie w 1983 r. i wyciągnięto go na brzeg. Na plażę można dotrzeć tylko drogą morską.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne