Reklama

Reklama

Zaginiony malezyjski samolot. Nowy trop

Elementy samolotu wyrzucone przez ocean na początku roku na wybrzeże Mozambiku najprawdopodobniej pochodzą z zaginionego ponad dwa lata temu Boeinga Malezyjskich Linii Lotniczych. Jak poinformował australijski minister infrastruktury i transportu Darren Chester, malezyjski zespół badający zaginięcie maszyny orzekł, że odnalezione fragmenty są identyczne jak poszycie kadłuba Boeinga 777.

"Analizy wykazały z dużym prawdopodobieństwem, że elementy pochodzą z maszyny z lotu MH370" - oświadczył Darren Chester.

Dodał, że jest to dowód na dobry kierunek poszukiwań wraku przez specjalistyczne ekipy, które koncentrują się na południowym Pacyfiku. Australijski minister poinformował też, że akcja będzie kontynuowana.

Dotychczasowe znaleziska

Jeden z elementów został znaleziony w grudniu na wybrzeżu Mozambiku przez południowoamerykańskiego turystę, drugi - na plaży przez amerykańskiego poszukiwacza-amatora.

Zaginiony Boeing

Boeing 777 Malezyjskich Linii Lotniczych, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zaginął w tajemniczych okolicznościach 8 marca 2014 roku.

Reklama

Na jego pokładzie było 239 pasażerów i członków załogi. W śledztwie ustalono, że samolot wpadł do oceanu.

Australia koordynuje poszukiwania wraku maszyny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama