Reklama

Reklama

​Zaginięcie Madeleine McCann: Ukryta piwnica w miejscu, gdzie mieszkał podejrzany

W czasie trzeciego dnia poszukiwań na przedmieściach Hanoweru, w miejscu, gdzie mieszkał podejrzany w sprawie uprowadzenia Madeleine McCann Christian B., policjanci natrafili na ukrytą piwnicę. Stanowiła ona część budynku, który zburzono w 2007 roku - informuje "The Independent".

Reklama

"Policjanci przeszukiwali teren z użyciem koparek, psów tropiących i łopat w desperackiej próbie znalezienia dowodu" - pisze "The Independent". W środę wieczorem (29 lipca) niemieckie media poinformowały, że funkcjonariuszom udało się natrafić na piwnicę, która stanowi część zburzonego w 2007 roku budynku.

Reklama

Dawny sąsiad podejrzanego powiedział mediom, że Christian B. mieszkał w 2007 roku na działce w swoim kamperze, niedługo po zaginięciu trzyletniej Madeleine McCann z hotelu Praia de Luz w portugalskim Algarve. Mężczyzna poinformował dziennikarzy, że piwnica odkryta na działce została wykopana przez poprzednich najemców. 

Kiedy w 2007 roku zburzono domek letni, którego piwnica była częścią, nikt jej nie zasypał - relacjonuje "The Guardian". 

Staranne przeszukanie

Policjanci starannie zabezpieczyli teren. Funkcjonariusze poinformowali też, że przestrzeń powietrzna nad działką jest zamknięta. Uniemożliwia to ewentualne podglądanie prac za pomocą drona. Śledczy potwierdzili, że poszukiwania, które zaczęły się w poniedziałek 27 lipca, związane są z próbą wyjaśnienia sprawy zaginięcia trzyletniej Brytyjki.

Jak informuje "The Independent", policjanci rozstawili na miejscu poszukiwań dwa namioty i drążyli teren głębiej po usunięciu z niego drzew i krzewów. Jak donosi gazeta, powołując się na niemiecką agencję dpa, technicy usunęli część fundamentu. Nie wiadomo jednak, co znaleźli.

To nie pierwsze szczegółowe przeszukanie w tej sprawie. Niedawno w ramach śledztwa policja przetrząsnęła porzuconą działkę fabryczną, gdzie przez pewien czas mieszkał Christian B. Na miejscu znaleziono tysiące zdjęć i filmów na różnych nośnikach, na których uwieczniona została dziecięca pornografia - przypomina "The Guardian". 

Kim jest podejrzany?

Christian Wolters, prokurator z Brunszwiku w Dolnej Saksonii, wielokrotnie wyrażał przekonanie, że Christian B. jest zamieszany w zniknięcie Madeleine McCann. Dodawał też, że jego zdaniem dziewczynka nie żyje. Nie zdradzał jednak na ten temat więcej szczegółów.

Niemiecka prokuratura bada życiorys Christiana B. z lat 1995-2007, kiedy to mężczyzna przebywał w portugalskim Algavre. W maju 2007 roku czteroletnia wówczas Madeleine zniknęła z sypialni apartamentu wynajmowanego przez jej rodziców w Praia da Luz. Dziewczynka spała w pokoju z rodzeństwem. W tym czasie jej rodzice byli w pobliżu na kolacji z przyjaciółmi.

Christian B. przebywa obecnie w niemieckim więzieniu, gdzie odbywa wyrok za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna odbył już dwie trzecie kary i obecnie spełnia warunki przedwczesnego zwolnienia, jeśli tylko sędzia wyrazi na to zgodę. Dodatkowo mężczyzna został skazany za gwałt na starszej amerykańskiej turystce, którego dopuścił się w Portugalii w 2005 roku. Christian B. podważa jednak ten wyrok. 

Niemieccy prawnicy uważają, że w związku ze sprawą Madeleine McCann przedterminowe zwolnienie Christiana B. z więzienia jest obecnie mało prawdopodobne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama