Reklama

Reklama

Zagadkowa wędrówka słoni. Po 500 km ucięły sobie drzemkę

Grupa słoni prowadząca tajemniczą wędrówkę przez chińskie miasta i wsie wreszcie odpoczęła. Sieć obiegło wykonane w Xiyang zdjęcie, na którym widać ucinające sobie drzemkę zwierzęta. Słonie przebyły ponad 500 km.

Słonie azjatyckie wyruszyły w drogę z parku narodowego w górzystej, południowej części prowincji Junnan. W stadzie złożonym z 15 osobników jest sześć samic, trzy dojrzałe i trzy młode samce oraz trójka cieląt.

Władze uruchomiły nadzwyczajne środki, by monitorować przemieszczanie się zwierząt - informuje "The Guardian". Jak podają chiński media, specjalny zespół śledzi słonie z ziemi i powietrza 24 godziny na dobę.

Marsz zwierząt jest na bieżąco dokumentowany w mediach społecznościowych, gdzie pojawiło się wiele zdjęć i filmów.

Reklama

Z najnowszych informacji wynika, że stado dzikich słoni azjatyckich zatrzymało się w lesie niedaleko miasteczka Xiyang w prowincji Yunnan, około 90 km na południowy zachód od miasta Kunming. Wszystko wskazuje na to, że zwierzęta zawracają w kierunku, z którego przybyły. 

Powody wędrówki słoni nie są znane. Kiedy stado dotarło do gminy Jinning na przedmieściach siedmiomilionowego Kunmingu, który jest stolicą prowincji Junnan, w obawie o bezpieczeństwo lokalne władze zarządziły blokadę dróg. Ogłoszono też zakaz pojawiania się ludzi na trasie przemieszczania się słoni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL