Reklama

Reklama

​Zabójstwo Borysa Niemcowa: Polityczne konsekwencje mogą być bardzo różne

​Zabójstwo Borysa Niemcowa może mieć bardzo poważne następstwa dla przyszłości Rosji - zauważają rosyjskie media. Zwracają uwagę, że zabicie opozycyjnego polityka wywołało szok nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Portal internetowy "Gazeta.ru" pisze, że "polityczne konsekwencje tego przestępstwa mogą być bardzo różne, włącznie ze wzmocnieniem międzynarodowej izolacji Rosji.

Reklama

Eksperci dodają, że wiele będzie zależało od tego, jak szybko władze znajdą zabójców. Obecny gubernator obwodu kirowskiego Nikita Biełych, który wraz z Niemcowem tworzył swego czasu partię Sojusz Sił Prawicowych,  powiedział telewizji "Rossija-24", że ważne jest zrozumienie, kto mógł być zainteresowany zabiciem opozycyjnego polityka.

"Zabójstwo w centum Moskwy absolutnie cyniczne i pokazowe"

Widać, że władze tym nie wygrają. Zabójstwo w centrum Moskwy, 200 metrów od Kremla jest absolutnie cyniczne i pokazowe. Jeśli w krótkim czasie nie zostanie ono wyjaśnione, pokaże bezsilność władz - powiedział polityk.
Rozgłośnia Echo Moskwa informuje, że dziś w Moskwie w kilku dużych rosyjskich miastach odbędą się żałobne marsze pamięci Borysa Niemcowa. W Moskwie jego uczestnicy przejdą przez Duży Moskworecki Most, gdzie Niemcow został zastrzelony w nocy z piątku na sobotę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje