Reklama

Reklama

Wzruszająca historia kanadyjskiego małżeństwa. "Najsmutniejsze zdjęcie"

Kanadyjskie małżeństwo, pozostające w związku od 62 lat, jest zmuszone mieszkać oddzielnie w dwóch różnych domach opieki. Wzruszające zdjęcie żegnającej się pary obiegło internet.

Fotografię wrzuciła na swój profil na Facebooku wnuczka pary Ashley Baryik z adnotacją: "to najsmutniejsze zdjęcie, jakie w życiu zrobiłam".

Fotografia szybko rozprzestrzeniła się w sieciach społecznościowych, a historia 83-letniego Wolframa i 81-letniej Anity Gottschalków trafiła do serwisów informacyjnych.

Reklama

Mężczyzna, u którego w ostatnich dniach zdiagnozowano chłoniaka, jest na liście oczekujących do domu opieki w Surrey w Kolumbii Brytyjskiej. W placówce przebywa już jego żona.

Małżeństwo żyje oddzielnie od stycznia, gdy z powodu niewydolności serca Wolfram trafił do szpitala. Kiedy czekał na miejsce w domu opieki, także jego żona Anita wpisała się na listę, by dołączyć później do męża.

Jak pisze na Facebooku Baryik, z powodu "zaległości i opóźnień w naszym systemie opieki zdrowotnej" 81-latka została jednak przyjęta do domu opieki przed mężem i teraz to on czeka, aż zwolni się dla niego łóżko. Obecnie przebywa w placówce przejściowej.

Wnuczka pary podkreśla, małżeństwo z 62-letnim stażem żyje oddzielnie od 8 miesięcy. Wolfram i Anita płaczą za każdym razem, kiedy mają okazję się spotkać, a potem niestety znów muszą się pożegnać.

"To dla nich niezwykle wyczerpujące emocjonalnie" - napisała Ashley Baryik.

29-latka zdecydowała się opisać historię dziadków na Facebooku, by zaapelować o pomoc po tym, jak lekarze zdiagnozowali u jej dziadka chłoniaka.

Rodzina małżeństwa odmawia przyjmowania ofiar pieniężnych. Tłumaczą, że chcą jedynie zwrócić uwagę na bałagan w systemie opieki geriatrycznej w Kanadzie.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje