Reklama

Reklama

Wywiad Korei Płd.: Kim Dzong Un został po raz trzeci ojcem

Agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską agencję wywiadowczą (NIS) podała, że Kim Dzong Un na początku roku po raz trzeci został ojcem. Żona przywódcy miała przez kilka miesięcy w 2016 roku nie pokazywać się publicznie.

Jak ujawnili przedstawiciele NIS podczas posiedzenia komisji parlamentarnej w Seulu, pierwsza dama Korei Płn. Ri Sol Ju w lutym urodziła trzecie dziecko; nie podano płci ani imienia dziecka. Spekulacje dotyczące ewentualnej ciąży żony Kima pojawiły się w 2016 roku, gdy Ri Sol Ju zniknęła z życia publicznego. Po raz pierwszy pokazała się u boku męża w 2012 roku, niedługo po dojściu do władzy Kim Dzong Una w grudniu 2011 roku. Jednak NIS jest przekonany, że Ri Sol Ju wyszła za Kima już w 2009 roku i rok później przyszło na świat ich pierwsze dziecko; drugie urodziło się w 2013 roku.

Reklama

Dynastia Kimów rządzi Koreą Północną od trzech pokoleń, ale informacje dotyczące rodziny rzadko przedostają się do mediów.

Jedynym źródłem informacji na temat drugiego dziecka Kimów, córeczki o imieniu Ju Ae, jest były gwiazdor amerykańskiej koszykówki Dennis Rodman. Po pobycie w Korei Płn. w 2013 roku Rodman opowiadał, że trzymał na rękach niemowlę i opisywał północnokoreańskiego przywódcę jako "dobrego ojca", który ma "dobrą rodzinę".

Mimo że Kim Dzong Un częściej niż jego ojciec Kim Dzong Il pokazuje się publicznie, to szczegóły z jego życia prywatnego, w tym dokładna data urodzenia czy ślubu nie są potwierdzone.

Według NIS ojciec Ri Sol Ju jest wykładowcą uniwersyteckim, a matka lekarką. W 2005 roku przyszła pierwsza dama miała odwiedzić Koreę Południową jako członkini zespołu północnokoreańskich cheerleaderek podczas mistrzostw Azji w lekkoatletyce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL