Reklama

Reklama

Wysłała do Obamy list z trucizną. Spędzi w więzieniu 18 lat

36-letnia Amerykanka z Teksasu za wysłanie w maju ub.r. listów z toksyczną rycyną do prezydenta USA Baracka Obamy i byłego burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga została dziś skazana na 18 lat więzienia.

Shannon Guess Richardson przyznała się do winy w grudniu ub.r.

Reklama

Na mocy ugody między obroną a oskarżeniem, prowadzącej do uzyskania łagodniejszego wyroku, kobieta dostała 18 lat więzienia za posiadanie i wyprodukowanie szkodliwej substancji biologicznej - poinformował sąd.

- Nigdy nie zamierzałam nikogo skrzywdzić - mówiła w sali sądowej. - Nie jestem złą osobą - zapewniała. Jak dodała, myślała, że listy nigdy nie zostaną otwarte, bo nie pozwolą na to stosowane środki bezpieczeństwa.

Prokuratorzy poinformowali, że Richardson wysłała trzy listy, następnie poszła na policję i powiedziała, że zrobił to jej mąż Nathan Richardson. Kobieta została aresztowana pod koniec czerwca, gdy władze poinformowały, że próbowała uwikłać w przestępstwo małżonka, który złożył pozew o rozwód.

Jak poinformowali prokuratorzy, śledczy zauważyli sprzeczności w zeznaniach Richardson, a następnie dowiedzieli się, że kupiła przez internet materiały do produkcji rycyny - silnie toksycznej substancji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama