Reklama

Reklama

Wyrok dla Polaka, który wysadził bankomat w Austrii

Cztery lata więzienia - taki wyrok usłyszał Polak, który w lutym w regionie Weinviertel na północnym wschodzie Austrii wysadził bankomat. Mężczyzna wraz z dwiema innymi osobami ukradł 18 tys. euro. Wyrok jest prawomocny.

35-letni Polak był oskarżony o kradzież z włamaniem i uszkodzeniem mienia w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, która okradała bankomaty w Austrii. Na dwa tygodnie przed dokonaniem przestępstwa mężczyzna dokonał nieudanej próby.

Reklama

Łup trzech sprawców podzieliło po równo, po 6 tys. euro. Polak nie ujawnił tożsamości wspólników z obawy o bezpieczeństwo swojej rodziny.

Na wymiarze kary zaważyły m.in. liczne wyroki skazujące za przestępstwa popełnione przez oskarżonego w Niemczech i Holandii. Polakowi groziło do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

Pochodzący z Bydgoszczy mężczyzna został w maju zatrzymany w Grudziądzu przez przypadek podczas rutynowej kontroli drogowej i w konsekwencji przekazany austriackim władzom. Polak był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania

Dowiedz się więcej na temat: Austria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje