Reklama

Reklama

Wymieniły setki listów i spotkały się po 65 latach

Nie znały się osobiście, mimo to napisały do siebie setki listów. Brytyjka i Amerykanka, które przez 65 lat korespondowały ze sobą, spotkały się po raz pierwszy od zawarcia znajomości. Ich reakcje opisują brytyjskie media.

Brytyjka Joyce Vosper miała piętnaście lat, gdy postanowiła umieścić w jednej nowojorskich gazet ogłoszenie, że poszukuje przyjaciółki od pióra. Odpowiedziała jej czternastoletnia Eileen Schreiber i od 1947 roku dziewczynki, a później dorosłe już kobiety, korespondowały ze sobą regularnie, opisując codzienne życie.

Reklama

Na początku tej znajomości listom wysyłanym ze Stanów Zjednoczonych niejednokrotnie towarzyszyły paczki z prezentami. Powojenna rzeczywistość w Wielkiej Brytanii pozbawiona była atrakcyjnych artykułów, którymi mogły się cieszyć młode Amerykanki po drugiej stronie Atlantyku. 

Po kilkuletniej przerwie kobiety wznowiły kontakt. Odręczne listy przybrały wówczas formę e-maili. Spotkanie, które musiało w końcu kiedyś nastąpić, odbyło się na południu Anglii, w towarzystwie rodzin obu przyjaciółek. Jak powiedziały mediom, było ono dla nich przeżyciem nie do opisania... nawet w listach.

Bogdan Frymorgen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy