Reklama

Reklama

Wpadka prezenterki. Pomyliła Shakespeare'a... z Shakespeare'em

Prezenterka argentyńskiej telewizji, informując o ubiegłotygodniowej śmierci 81-letniego Williama Shakespeare, pierwszego Brytyjczyka zaszczepionego preparatem Pfizera, pomyliła go ze zmarłym w 1616 r. brytyjskim pisarzem o tym samym imieniu i nazwisku.

Śmierć Williama "Billa" Shakespeare trafiła na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii po tym, jak został on pierwszym Brytyjczykiem i drugą osobą na świecie, która otrzymała szczepionkę Pfizer w grudniu 2020 roku.

Staruszek z Warwickshire w Anglii zmarł w ubiegłym tygodniu na udar, o czym postanowiła poinformować widzów argentyńskiego Canal 26 prezenterka Noelia Novillo.

Dziennikarka: "Dla mnie mistrz"

- Jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury - mówiła zasmucona Novillo, dodając, że był on "jednym z najważniejszych pisarzy anglojęzycznych, dla niej osobiście mistrzem".

Reklama

Małżonka zmarłego powiedziała stacji BBC, że uwielbiał on muzykę, a w szczególności jazz. Po zabawnej wpadce prezenterki Canal 26 w mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się żarty na ten temat.

Ironizowano m.in., że argentyńska prezenterka zapewne zapytałaby małżonkę Williama "Billa" Shakespeare podczas wywiadu, dlaczego jej małżonek nie napisał niczego nowego od przeszło 400 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy