Reklama

Reklama

Wpadka polityków. "Wyjątkowo serdeczne powitanie"

Wyjątkowo serdeczne przyjęcie sekretarza stanu Johna Kerry’ego przez prezydenta Francji - w ten sposób międzynarodowa prasa komentuje niezręczne powitanie polityków. Fotoreporterowi udało się uchwycić dość nietypowe zachowanie polityków.

Jak pisze brytyjski "The Telegraph", zachowanie Kerry’ego i Hollanda było wyjątkowo niezręczne. Dziennikarze wskazują, że na jednym ze zdjęć zrobionym przez fotoreportera politycy "spoglądają na siebie z czułością, aby po chwili się przytulić i pocałować w policzek na powitanie".

Sytuacja jest tym bardziej nietypowa, że chwilę później sekretarz stanu zapowiedział występ piosenkarza Jamesa Taylora, który zaśpiewał utwór "You’ve got a friend".

Jak mówił Kerry, jego wizyta to wyraz solidarności z Francuzami po brutalnym ataku terrorystów na redakcję satyrycznego pisma "Charlie Hebdo".

Reklama

Wcześniej rząd Stanów Zjednoczonych zdecydował, że nie wyśle na marsz solidarności polityków w Paryżu żadnego z ważnych oficjeli.

Media amerykańskie określiły wtedy tę decyzję jako wpadkę, natomiast Biały Dom stwierdził, że nie będzie przepraszał za nieobecność swoich przedstawicieli we Francji.

Francuskie media zauważają jednak, powołując się na źródła dyplomatyczne, że John Kerry prywatnie przeprosił prezydenta Hollande’a.

Anna Baranowska-Ślusarek


Dowiedz się więcej na temat: Francois Hollande | John Kerry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama