Reklama

Reklama

Wnuk Stalina o Putinie: "Zachowuje się, jakby nie myślał"

Jewgienij Dżugaszwili w ostrych słowach skomentował politykę prezydenta Rosji Władimira Putina.

W rozmowie z serwisem Mail Online wnuk Józefa Stalina skomentował kwestię rozliczeń za zbrodnię katyńską. Dżugaszwili jest bowiem zdania, że Rosja nie powinna współpracować z Polską w tej sprawie.

Reklama

"Mamy takie czasy, że trudno uwierzyć w to, co się dzieje. Oni [Rosja] idą jedną drogą z polskimi przywódcami. To zaskakujące, że wrogi nam kraj stał się naszym sprzymierzeńcem. (...) Stalina obarcza się za wszystkie winy" - stwierdził.

W dalszej części rozmowy Dżugaszwili wyśmiał Władimira Putina, który nie został zaproszony na obchody 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz.

"Cóż, muszę powiedzieć, że wytarli sobie nim podłogę. I dodam, że postąpili słusznie" - powiedział wnuk Stalina.

"Według mnie, Putin chce zyskać poparcie dzięki współczuciu. Mówi się, że państwa zachodnie chcą pozbyć się Putina. W konsekwencji, to ma wywołać odwrotną reakcję Rosjan. Mają krzyczeć, że nigdy nie oddadzą im Putina" - komentuje.

"Łapią się wszelkich sposobów. Widzimy, jak Putin jeździ na nartach, leci samolotem, płynie w łodzi podwodnej, zaraz mamy zdjęcie z gołą klatką piersiową Putina. To jest zachowanie pozbawione myślenia, popisywanie się" - ocenił.

"Gdyby tylko Stalin żył pięć lat dłużej, uniknęlibyśmy katastrofy, która dotknęła Rosję" - zakończył Dżugaszwili.

Dowiedz się więcej na temat: Jewgienij Dżugaszwili | Józef Stalin | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy