Reklama

Reklama

Włoski Instytut Opieki Społecznej: Bez migrantów runie system emerytalny

Bez napływu migrantów system emerytalny i opieki społecznej we Włoszech załamie się w ciągu kilku lat - powiedział dyrektor włoskiego Instytutu Opieki Społecznej Tito Boeri. W odpowiedzi na jego słowa wicepremier Matteo Salvini zapowiedział zwolnienie dyrektora z pełnionej funkcji.

Dyrektor Tito Boeri, przemawiając w parlamencie, podkreślił, że we Włoszech coraz mniej ludzi płaci składki na opiekę społeczną, a rośnie liczba emerytów i rencistów. Krytykując pośrednio plany zmniejszenia napływu migrantów przez nowy włoski rząd, tłumaczył, że w związku z negatywną sytuacją demograficzną problem są w stanie rozwiązać jedynie imigranci.

Podkreślił przy tym, że Włosi nie chcą parać się źle płatną pracą fizyczną, do której nie potrzeba żadnych kwalifikacji. Obecnie zajmuje się nią blisko 40 proc. obcokrajowców i zaledwie 8 proc. Włochów.

Reklama

Wicepremier i szef niechętnej migracji Ligi Matteo Salvini uznał, że Tito Boeri opowiada się za niekontrolowanym przyjmowaniem nielegalnych migrantów i zapowiedział poważne zmiany w administracji publicznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne