Reklama

Reklama

Włochy: Znana górska miejscowość chce zmienić nazwę

Odwiedzane co roku przez tysiące turystów i narciarzy włoskie miasteczko Courmayeur w regionie Dolina Aosty chce zmienić nazwę i dopisać do niej Mont Blanc. W ten sposób podkreślone mają być związki miejscowości z masywem Mont Blanc, u stóp którego leży.

W opinii miejscowych władz szczyt Mont Blanc, zwany Dachem Europy, jest tak znany, że należy formalnie potwierdzić związki kurortu z nim.

Reklama

Władzom nie wystarcza to, że z każdego miejsca miasteczka widać Mont Blanc. Górę tą chcą widzieć także w nazwie liczącego około 3 tysięcy mieszkańców ośrodka sportów zimowych , w którym jest ponad 100 hoteli.

Tym samym postanowiono też przypomnieć, że wprawdzie główny wierzchołek najwyższego szczytu Europy znajduje się na terytorium Francji, to jest to także góra włoska.

Polityczna i administracyjna batalia o zmianę nazwy na Courmayeur Mont Blanc trwa od początku tego roku, gdy tamtejsza rada gminna zaaprobowała wniosek do władz regionalnych o zgodę na przeprowadzenie referendum wśród ludności. Władze regionu zgodziły się właśnie na jego rozpisanie.

Zdecydowano, że referendum odbędzie się na wiosnę przyszłego roku. Wydaje się, że większość jego uczestników opowie się za modyfikacją nazwy.

Pomysł wprowadzenia oficjalnej zmiany popierają nie tylko mieszkańcy Courmayeur, ale także innych stron Doliny Aosty. Argumentują, że dzięki temu położy się zwróci się jeszcze większą uwagę na szczyt, który jest według nich jednym z cudów świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje