Reklama

Reklama

Włochy: Obrońcy zwierząt piszą do papieża. Chodzi o sprawę psów i kotów w watykańskich domach

Włoskie stowarzyszenie ochrony zwierząt ENPA w liście do papieża Franciszka zaapelowało o zmianę regulaminu, który zabrania mieszkańcom należących do niego kamienic trzymania w domu psów i kotów. Dokument obowiązuje w Watykanie od ponad 40 lat.

Media wyjaśniają, że apel najstarszej włoskiej organizacji obrońców zwierząt został wystosowany, gdy przypomniano, że w mocy pozostaje w watykańskich nieruchomościach zakaz czworonogów oraz ogólnie "zwierząt przydomowych", zapisany w regulaminie z 1976 roku. Dotyczy on najemców mieszkań w kamienicach należących do Stolicy Apostolskiej i zarządzanych przez jej administrację.

Papieskie imię po patronie zwierząt

Reklama

Prezes organizacji Carla Rocchi podkreśliła, że postanowiła zainteresować tym papieża, który nosi imię świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Jej zdaniem należy anulować przepis z rozporządzenia, który uznała za "anachronizm". Wyraziła przekonanie, że nie odzwierciedla on stanowiska papieża.

Warto zauważyć, że zakaz pozostawał na papierze, bo także w minionych dekadach osoby świeckie wynajmujące watykańskie mieszkania miały mimo tego regulaminu psy i koty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje