Reklama

Reklama

Włochy: Fantazja i kicz, czyli plakaty wyborcze kandydatów

Konsternacja i rozbawienie - takie reakcje wywołują niektóre plakaty kandydatów w wyborach samorządowych, które odbędą się 31 maja w kilku regionach Włoch. Amatorskim zdjęciom, na których kandydaci pokazują się od najlepszej strony, towarzyszą osobliwe hasła.

Burmistrzów, radnych i przewodniczących władz regionów wybierać będą mieszkańcy Wenecji Euganejskiej, Ligurii, Toskanii, Marche, Umbrii, Kampanii i Apulii.

Reklama

Niektóre kandydatki do rad gmin i regionów prezentują wyjątkowo mocny makijaż i śmiałe, niekiedy wieczorowe lub bardzo skąpe kreacje, na przykład podkoszulki.

Mężczyźni przodują zaś w pozowaniu w dziwnych pozach. Jeden z nich, ubiegający się o urząd gubernatora Wenecji Euganejskiej obejmuje na zdjęciu wielki gąsior wina.

"Chcesz głosować na nazwisko Putin? Teraz już możesz" - takie hasło wyborcze towarzyszy kampanii przedstawicielki prawicowego ugrupowania Bracia Włoch z Vicenzy, która nazywa się Adelina Putin.

Plakat kandydatów prawicowej Ligi Północnej z Sycylii przedstawia kobietę z rękoma złożonymi do modlitwy oraz napis: "Rodzicu nasz, któryś jest w niebie". Zamieszczono też tam napis: "tak premier Renzi i spółka chce, żebyśmy się modlili". Aluzja ta ma wskazywać, jakoby obecna koalicja rządowa zamierzała wprowadzić daleko idącą legalizację w kwestiach obyczajowych i życia rodzinnego.

Kandydatka z Apulii zamieściła koło swego zdjęcia hasło wyborcze: "W regionie spróbuj z kobietą". Jeden z jej rywali na plakacie zaprezentował swoje "selfie" na tle malowniczego widoku tamtejszej zatoki.

Przebojem jest plakat rubasznego kandydata lokalnego komitetu wyborczego na burmistrza miasteczka Cerignola koło Foggii na południu, Gerardo Bevilacquy. Aby dotrzeć do tamtejszych wyborców hasło, które ma zachęcić do głosowania na niego, napisano w dialekcie.

Pozuje na wyborczym zdjęciu w czarnej sukience mini

Lokalny działacz ubiegający się o stanowisko burmistrza w górach na północy Włoch sfotografował się z wielką miotłą i w góralskim kapeluszu. Z miotłą i w stroju śmieciarza pozuje też kandydat skrajnej, neofaszystowskiej prawicy na urząd burmistrza Civitavecchia niedaleko Rzymu.

Młoda aktywistka z regionu Kampania, zwana "top model" polityki pozuje na wyborczym zdjęciu w czarnej sukience mini i powabnej pozie na kanapie, której jednak wcześniej nie sprzątnęła. W rezultacie w oczy rzucają się rozrzucone obok kurtki i inne fragmenty garderoby.

Kandydat na burmistrza miasta Rovigo w Wenecji Euganejskiej obiecuje, że uczyni z niego "królestwo rozrywki" i dlatego jego śmiały afisz wyborczy przedstawia widok przypominający Las Vegas. Jest też zaskakujące hasło: "Casino Los Rovigos".

Polityk starający się o wybór na burmistrza Milazzo na Sycylii do swego plakatu wyborczego dokleił zdjęcie dwóch skoczków skaczących z trampoliny, w wyniku czego powstał wyjątkowo nieudany fotomontaż.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje