Reklama

Reklama

Wlk. Brytania: Wybuch pod meczetem. Dokładnie w czasie...

​W środkowej Anglii doszło do wybuchu w pobliżu meczetu w Tipton pod Birmingham. Nikt nie odniósł obrażeń, ale policja traktuje to zdarzenie jako zamach terrorystyczny.

Mieszkańcy Tipton zawiadomili policję, kiedy o drugiej po południu czasu środkowoeuropejskiego usłyszeli głośną eksplozję na bocznicy kolejowej za meczetem. W pobliżu znaleziono rozsiane odłamki metalu i gwoździe. Policja zamknęła okoliczne ulice i poszukuje dowodów, które mogłyby naprowadzić ją na ślad sprawców. 

Reklama


Miejscowy radny powiedział, że trudno nie zauważyć, iż wybuch nastąpił w czasie, gdy w Manchesterze odbywał się pogrzeb szeregowca Lee Rigby'ego - zamordowanego w maju w Londynie przez dwóch islamistów. W chwili eksplozji w meczecie powinny odbywać się regularne piątkowe modły, które dziś przesunięto o godzinę w związku z ramadanem. Meczet w Tipton jest w piątki zawsze pełen miejscowych muzułmanów. 

Policja prowadzi już śledztwo w sprawie wybuchu w czerwcu koło meczetu w pobliskim Walsall i w sprawie wymalowania swastykami wnętrza kolejnego meczetu, w Redditch. Wszystkie trzy miejscowości położone są w promieniu około 20 kilometrów od centrum Birmingham.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy