Reklama

Reklama

Władimir Putin zapowiedział zdecydowaną walkę z terrorystami

Rosja będzie zdecydowanie walczyć z terrorystami. Mówił o tym na posiedzeniu kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa Władimir Putin. Gospodarz Kremla podkreślił, że najważniejszym zadaniem rosyjskich władz jest zapewnienie bezpieczeństwa wewnątrz kraju i kontynuowanie walki z międzynarodowym terroryzmem.

Władimir Putin ujawnił, że w ciągu ostatnich miesięcy FSB udaremniła działalność kilku syryjskich ugrupowań, które przygotowywały ataki terrorystyczne na terytorium Rosji.

Ze słów prezydenta wynika, że rosyjskie służby bezpieczeństwa działają również na terytorium Syrii, zabezpieczając bazę lotniczą Hmeimim, a jednocześnie prowadząc rozpoznanie wśród osób związanych z bojówkami dżihadystów.

Gospodarz Kremla zapowiedział, że FSB zadba, aby nikt obcy nie próbował wpływać na przebieg wyborów parlamentarnych, zaplanowanych na wrzesień.

Jak wyjaśnił, z raportów służb specjalnych wynika, że "do tych wyborów przygotowują się także nieprzyjaciele zza wzgórz". Nie uściślając, o kogo chodzi, wskazał, że w 2015 roku Rosja udaremniła działalność 400 funkcjonariuszy zagranicznych wywiadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje