Reklama

Reklama

Wielotysięczna manifestacja na ulicach Berlina. Chodzi o wyrok niemieckiego TK

Tysiące ludzi protestowało w czwartek w Berlinie przeciwko orzeczeniu federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie limitu czynszów. Do zorganizowania wiecu wezwało Berlińskie Stowarzyszenie Lokatorów.

Reklama

Po tym, jak Federalny Trybunał Konstytucyjny uchylił w czwartek berliński limit czynszów, kilka tysięcy osób demonstrowało w stolicy Niemiec na rzecz ogólnokrajowego zamrożenia czynszów - informuje agencja dpa.

Reklama

Uczestnicy protestu krytykowali decyzję TK i wezwali do podjęcia dalszych działań politycznych przeciwko "szaleństwu czynszowemu".

Protest z poszanowaniem restrykcji?

Według policji, praktycznie wszyscy protestujący nosili maseczki, a także starali się zachować pewien dystans między sobą.

Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że ustalenie przez władze Berlina maksymalnych stawek czynszu w wynajmowanych mieszkaniach i zamrożenie ich na pięć lat jest niezgodne z konstytucją.

Limit opłat za wynajem w Berlinie wszedł w życie 23 listopada 2020 roku, wymuszając obniżenie czynszów dla ponad 300 tys. najemców i zamrażając je na tym poziomie na pięć lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje