Reklama

Reklama

​Wielki meczet w Brukseli ewakuowany

Nie znaleziono niebezpiecznych materiałów w Wielkim Meczecie w Brukseli - dowiedziało się Polskie Radio. Świątynia została ewakuowana w związku ze znalezieniem kopert z niezidentyfikowanym białym proszkiem.

Jak powiedział belgijskim mediom rzecznik straży pożarnej w Brukseli, na terenie meczetu znaleziono kilka kopert z białym proszkiem, którego pochodzenie zostało zbadane. Strażacy nie wykluczali, że w znaleziony proszek to wąglik, dlatego podejmują wszelkie konieczne działania prewencyjne. 

Reklama

Jak udało się ustalić, policja nadal przeszukuje budynek. Funkcjonariusze przekazali jednak dziennikarzom, że biały proszek to nie wąglik, czego się najbardziej obawiano. Na razie nie wykryto też na przykład materiałów wybuchowych. Niemniej jednak dokładne sprawdzenie świątyni zajmie policyjnym specjalistom jeszcze trochę czasu.

Wielki Meczet w Brukseli znajduje się w Parku Cinquantenaire niedaleko dzielnicy europejskiej. W belgijskiej stolicy obowiązuje obecnie najwyższy - czwarty - poziom zagrożenia terrorystycznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje