Reklama

Reklama

Wielkanoc w Emaus

Katoliccy chrześcijanie będą dzisiaj świętować w Emaus. To właśnie w tym sanktuarium na terenach palestyńskich odprawiana jest uroczysta msza w drugim dniu Świąt Wielkiej Nocy. Jest to zarazem ostatni punkt obchodów w Ziemi Świętej.

Administrowane przez franciszkanów sanktuarium w Emaus to miejsce do którego chrześcijanie pielgrzymują w drugi dzień świąt. To właśnie tam odprawiana jest uroczysta msza poczas której następuje specjalne błogosławieństwo chleba.

Nie ma jednak pewności, że to tam apostołowie spotkali Chrystusa po zmartwychwstaniu. - Dokładnie nie wiemy, gdzie mieściło się biblijne Emaus. Jest kilka miejsc, które roszczą sobie do tego prawo. Do co najmniej dwóch z nich chrześcijanie w poniedziałek pielgrzymują na piechotę do Jerozolimy, żeby poczuć to samo, co uczniowie, którzy spotkali Chrystusa zmartwychwstałego po drodze do Emaus, idąc z Jerozolimy na piechotę - wyjaśnia ksiądz Piotr Żelazko z Beer Szewy.

Jak relacjonuje wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, położone kilkanaście kilometrów od Jerozolimy sanktuarium znajduje się na terenach palestyńskich dlatego dojazd na miejsce jest utrudniony z powodu izraelskich punktów kontrolnych.

Franciszkańskie sanktuarium w Emaus zwane jest często "drugim wieczernikiem". Zostało zbudowane w 1902 roku.

Dowiedz się więcej na temat: emaus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama