Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Wandale zniszczyli cud natury liczący 320 mln lat

Grupa nastolatków zniszczyła słynny balansujący kamień z formacji Brimham Rocks w hrabstwie North Yorkshire w Anglii. Cud natury liczył 320 mln lat, ale nigdy nie będzie już taki sam. Wandale wyryli na nim imiona oraz zrzucili kamień.

Znajdujące się około 350 km od Londynu Brimham Rocks każdego roku odwiedza tysiące turystów. Wyjątkowa formacja skalna, rzeźbiona miliony lat przez wiatr i lód, została jednak zniszczona przez wandali. 

Do zdarzenia doszło 1 czerwca około godz. 20.45. Policja poszukuje pięciu młodych osób, które wyryły na formacji z epoki lodowcowej swoje imiona: "Lee & Chez", "Siona" oraz napis "2K18". Wandale rozkołysali też głaz, przez co doprowadzili do jego zsunięcia się z ponad 9 metrów i roztrzaskania na kawałki. Szkody są nieodwracalne - informują zagraniczne media.

Reklama

Organizacja National Trust, zajmująca się ochroną zabytków i przyrody w Wielkiej Brytanii, potępiła "bezmyślne zniszczenie" cudu natury. 

"Pewnie sprawiło im to przyjemność, ale było kompletnie bezcelowe i niepotrzebne" - mówi Helen Clarke, należąca do organizacji.

Brytyjskie media piszą o "młodych idiotach, którzy zniszczyli 320 mln lat historii". 

"Niezastąpiony, ikoniczny, kamienny obiekt, który formował się przez miliony lat, został rozbity w ciągu kilku sekund przez młodych idiotów" - pisze "The Sun".

Policja zaznaczyła, że przez działania nastolatków Brimham Rocks stanowią obecnie zagrożenie dla turystów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje