Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Udaremniono terrorystyczny spisek

Brytyjska policja poinformowała w piątek, że podczas operacji przeprowadzonej przez siły bezpieczeństwa poprzedniego dnia wieczorem na dom mieszkalny w północno-wschodnim Londynie, udaremniony został spisek terrorystyczny. Podczas tej akcji ranna została 20-letnia kobieta.

Sześć osób aresztowano na mocy ustawy o przeciwdziałaniu terroryzmowi. Neil Basu, koordynator służb antyterrorystycznych, powiedział w piątek, że policja sądzi, iż powstrzymała zagrożenie.

Scotland Yard informował, że w akcji na Harlesden Road, w dzielnicy Willesden, wzięli udział uzbrojeni policjanci, co było uzasadnione "ze względu na postrzegany poziom ryzyka".

Policja poinformowała, że adres pod którym przeprowadzono obławę "był pod obserwacją antyterrorystów w ramach operacji opartej na informacjach wywiadowczych".

Jednocześnie podkreślono, że incydent nie jest związany z wcześniejszymi działaniami w rządowej dzielnicy Westminster, gdzie 27-letni mężczyzna został zatrzymany za posiadanie broni i zarzutami możliwej działalności terrorystycznej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama