Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Niezidentyfikowany sprawca wziął zakładników

Brytyjskie media poinformowały w niedzielę po południu, że uzbrojony mężczyzna wziął zakładników w centrum handlowym Bermuda Park w Nuneaton w hrabstwie Warwickshire w środkowej Anglii. Mężczyzna został już aresztowany przez policję.

Telewizja BBC podała, że zakładnicy są już na wolności, a napastnik został aresztowany.

Reklama

Do incydentu doszło w niedzielę po południu. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że mężczyzna był uzbrojony w strzelbę. Wziął zakładników w kręgielni w centrum handlowym w Nuneaton. Klienci okolicznych restauracji, siłowni i widzowie kina zostali ewakuowani.

Kelnerka jednej z restauracji, która była na miejscu, powiedziała, że przebywający w środku ludzie dostali komunikat od policji, że wzięto zakładników i nie wolno im opuścić tego miejsca. "Z każdą minutą wszyscy byli coraz bardziej przerażeni" - relacjonowała.

Policja wezwała mieszkańców, aby omijali okolice miejsca zdarzenia. Akcji towarzyszyło odpalenie granatów hukowo-błyskowych, używanych często podczas szturmów w celu zdezorientowania przestępców.

Zgodnie z policyjnym komunikatem, incydent nie ma związku z terroryzmem.

Brytyjska gazeta "Coventry Telegraph" podała, że na miejsce przyleciał helikopter ratunkowy, dołączając do trzech karetek pogotowia. Na miejscu było też kilkanaście radiowozów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne