Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Nietrzeźwy podróżował samochodem bez opon

Nietrzeźwy kierowca prowadził samochód nieposiadający opon. Świadkiem zdarzenia, które miało miejsce w brytyjskim hrabstwie Lancashire, był przejeżdżający autostradą policjant po służbie – podaje "The Independent".

Funkcjonariusz z niedowierzaniem przyglądał się fiatowi punto, który bez opon przemieszczał się autostradą M65, rozsiewając wokół snopy iskier. Za kierownicą samochodu siedział 24-letni mieszkaniec Burnley.

Reklama

Policjant poinformował o zdarzeniu najbliższy patrol drogówki, który zatrzymał brawurowego kierowcę. 24-latek był pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny dwukrotnie przekroczyło dopuszczalne w Wielkiej Brytanii normy.

Podczas przesłuchania w budynku komisariatu nietrzeźwy kierowca przyznał, że dzień wcześniej pił alkohol w dużych ilościach do późnych godzin wieczornych. Rankiem stwierdził jednak, że będzie w stanie prowadzić samochód. Braku opon nie zauważył.

Co więcej, 24-latek nie posiadał ważnego prawa jazdy, a jedynie warunkowy dokument wystawiany uczącym się jazdy początkującym kierowcom. Pozawala on na prowadzenie samochodu jedynie w obecności instruktora.

Mężczyzna został skazany na 18 miesięcy prac społecznych i wysłany na dwutygodniowy kurs dla osób z problemami alkoholowymi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje