Reklama

Reklama

Wielka Brytania nie radzi sobie ze śniegiem. Odwołane loty

Intensywne opady śniegu w środkowej części Anglii i na północy Walii spowodowały w niedzielę utrudnienia na brytyjskich drogach i doprowadziły do opóźnień w komunikacji lotniczej i kolejowej. Przerwy w dostawie prądu dotknęły prawie 3 tys. mieszkańców kraju.

Loty na krótki czas zawiesiły w niedzielę porty lotnicze Birmingham i Londyn-Stansted. Pasażerom zalecono sprawdzanie statusu połączeń. "Informujemy, że z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych możliwe są opóźnienia i odwołania lotów" - poinformowały władze lotniska Stansted.

Reklama

W hrabstwie Leicestershire częściowo zamknięto autostradę M1 łączącą Londyn z północno-wschodnią Anglią.

Z kolei policja w Walii zaleciła mieszkańcom, by ze względu na opady śniegu i porywiste wiatry starali się nie wychodzić z domów. Najwięcej śniegu, 30 cm, spadło w niedzielę w miasteczku Sennybridge, niedaleko Brecon na południu Walii.

Służby meteorologiczne ostrzegają również przed opadami deszczu i silnym wiatrem (do 130 km/h) w Londynie i południowej Anglii. Wcześniej w niedzielę podczas sztormu płynący do Dover prom z ponad 300 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie w porcie w Calais, po drugiej stronie kanału La Manche. Nikt nie został ranny, a po krótkim czasie jednostkę udało się ściągnąć z płycizny. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy