Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Hodowla konopi indyjskich w biznesowym sercu Londynu. To pierwszy taki przypadek

Plantatorzy hodowali krzewy w jednej z kamienic w dzielnicy City of London. Policjanci zlikwidowali plantację i aresztowali dwie osoby. To pierwsze takie zdarzenie w historii w tej części miasta.

Funkcjonariusze odnaleźli 826 roślin w kamienicy przy Throgmorton Street w biznesowej dzielnicy City Of London. W okolicy znajduje się m.in siedziba Brytyjskiego Banku Centralnego, Giełda Papierów Wartościowych oraz liczne historyczne budynki - czytamy na stronie internetowej Polsat News. 

Krzewy były trzymane w piwnicy. Przechodnie informowali policjantów o charakterystycznym zapachu, który czuć było w sąsiedztwie. Funkcjonariusze weszli do budynku z nakazem przeszukania.

Aresztowania

Reklama

Według informacji policji to pierwsza tego typu plantacja w tej historycznej części Londynu. Ze względu na pandemię większość pracowników dzielnicy City of London zostaje w domach, więc lokalizacja stała się dogodna dla nielegalnych plantatorów. 

- Niewątpliwie plantacja powstała w odpowiedzi na mniejszą liczbę ludzi, którzy mogli zauważyć jakąkolwiek niezwykłą aktywność - powiedział dla CNN detektyw Andy Spooner, który prowadzi śledztwo. Policjanci aresztowali dwie osoby.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy