Reklama

Reklama

Wielka Brytania: 29 maja w Londynie ślub księżniczki Beatrycze

Ślub księżniczki Beatrycze z Eduardo Mapellim Mozzim odbędzie się 29 maja w kaplicy królewskiej w Pałacu św. Jakuba w Londynie, zaś przyjęcie weselne w Pałacu Buckingham - poinformowały w piątek służby prasowe rodziny królewskiej.

31-letnia Beatrycze, która jest dziewiąta w kolejce do brytyjskiego tronu, zaręczyła się z 36-letnim przedsiębiorcą, potentatem na rynku nieruchomości o angielsko-włoskich korzeniach, we wrześniu zeszłego roku. Od tego czasu brytyjskie media często spekulowały, gdzie i kiedy odbędzie się ich ślub.

Reklama

Jak napisano w komunikacie Pałacu Buckingham, para zdecydowała się na kaplicę w Pałacu św. Jakuba ze względu na "kameralną atmosferę", co jest wskazówką, że ślub będzie znacznie skromniejszy niż ten, który w 2018 r. brała młodsza siostra Beatrycze - księżniczka Eugenia. W kaplicy może pomieścić się ok. 150 osób, podczas gdy na ślubie Eugenii było 800 gości. W tej samej kaplicy ślub brali w 1840 r. królowa Wiktoria i książę Albert.

Dodano, że nie jest planowana transmisja telewizyjna ze ślubu, a jego koszty nie zostaną pokryte z publicznych pieniędzy.

Skromniejsza uroczystość

Będzie to czwarty ślub w rodzinie królewskiej w ciągu dwóch lat. Poprzednie trzy - Eugenii, księcia Harry'ego oraz Gabrielli Windsor - odbyły się na zamku w Windsorze.

Skromniejszy ślub Beatrycze jest zapewne spowodowanymi kłopotami wizerunkowymi jej ojca, księcia Andrzeja, związanymi z jego znajomością z amerykańskim finansistą i pedofilem Jeffreyem Epsteinem, który w zeszłym roku popełnił samobójstwo w więzieniu. Wprawdzie Andrzej nie jest o nic oskarżony, ale istnieją podejrzenia, że nie mówił prawdy na temat swojej znajomości z jedną z nieletnich dziewcząt, które Epstein "oferował" przyjaciołom. Ponadto mimo deklaracji księcia, że będzie współpracował z amerykańską prokuraturą badającą sprawę miliardera, jak dotąd tego unika. Z powodu fali krytyki, która na niego spadła, książę Andrzej ogłosił w listopadzie, że na razie rezygnuje z wykonywania obowiązków publicznych.

Według stacji BBC, księżniczka Beatrycze i Mapelli Mozzi są parą od dwóch i pół roku, choć do czasu zaręczyn stosunkowo rzadko byli widywani publicznie razem.

Mapelli Mozzi, który wywodzi się z arystokratycznej rodziny, ma niespełna czteroletniego syna z poprzedniego związku.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje