Reklama

Reklama

WHO: Wirus Eboli poza kontrolą. Największa epidemia w historii

Szefowa Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Chan przyznała podczas szczytu w Konakry, że wirus Eboli w Afryce Zachodniej znajduje się poza kontrolą. Spotkała się w tej sprawie z władzami Gwinei, Liberii, Sierra Leone i Wybrzeża Kości Słoniowej - to właśnie w tych krajach rozprzestrzenia się groźny wirus.

Szefowa WHO powiedziała, że epidemia rozwija się szybciej, niż postępują wysiłki do jej opanowania. Ostrzegła też, że dalsze pogarszanie sytuacji może być katastrofalne.

Istnieje również wysokie ryzyko przedostania się Eboli do innych krajów. Margaret Chan dodała jednak, że wirus może zostać opanowany i spotkanie w Konakry musi być punktem zwrotnym w walce z epidemią.

Spotkanie zwołano, by uzgodnić - szacowany na 100 milionów dolarów - plan walki z wirusem, obejmujący cały zagrożony region.

Reklama

Według Światowej Organizacji Zdrowia od początku roku - wskutek zarażenia gorączką krwotoczną - zmarło 729 osób. To do tej pory największa w historii - od momentu identyfikacji wirusa - epidemia tej choroby.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy