Reklama

Reklama

Wenezuela: Stan zdrowia Chaveza wciąż niejasny

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oświadczył w niedzielę w przesłaniu telewizyjnym z Hawany, że "w ciągu najbliższch dni" zamierza powrócić do kraju, ale będzie musiał poddać się serii naświetlań, które potrwają kilka tygodni. Chavez poddał się w Hawanie już trzeciej operacji usunięcia nowotworu.

Wenezuelski prezydent zapewnił, że testy wykazały, iż po operacji, której poddał się 26 lutego, następuje "pomyślna ewolucja" jego stanu zdrowia.

Reklama

Ujawnił też, że nowotwór usunięto z tego samego rejonu miednicy, z którego usunięto już jeden w czerwcu ub. r. Nie podał jednak bliższych szczegółów.

- Nie minie ten tydzień zanim nie powrócę do Caracas, w Wenezueli - powiedział. Chavez nagrał swoje przesłanie w otoczeniu kilku ministrów jego rządu.

Zdaniem Reutera, przesłanie miało sprawić wrażenie, że Chavez w pełni kontroluje sytuację i kieruje pracami rządu, mimo jego choroby. Jednak wyczerpujące naświetlania i najprawdopodobniej długotrwała rekonwalescencja, mogą postawić pod znakiem zapytania szanse jego zwycięstwa w wyborach, które mają odbyć się 7 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama