Reklama

Reklama

Wenezuela: Lawiny błotne. Są ofiary

Intensywne deszcze na zachodzie Wenezueli spowodowały wylanie rzek i lawiny błotne, w wyniku których zginęło co najmniej 20 osób.​

Gubernator stanu Ramon Guevara powiedział, że ponad 1 200 domów zostało zniszczonych, ratownicy przeszukują ruiny w poszukiwaniu 17 zaginionych mieszkańców.

Zdjęcia udostępnione w mediach społecznościowych pokazują zalane wodą i błotem ulice, zrujnowane budynki i lawiny błotne porywające samochody i fragmenty domów.

Rząd zagwarantował paliwo

Kilka miast na dotkniętym obszarze, w tym Tovar, Bailadores, Zea i Santa Cruz de Mora, nie ma elektryczności, ponieważ powódź uszkodziła transformatory, powiedział Guevara. Władze stanowe, ani gminne - dodał- nie mają środków, aby pomóc dotkniętym obszarom.

Reklama

Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że rząd zagwarantował paliwo dla działań ratunkowych.

Minister spraw wewnętrznych Remigio Ceballos poinformował w środę w telewizji państwowej, że co najmniej 54 543 osoby w 87 gminach ucierpiały z powodu uszkodzonych dróg i mostów. Na tych obszarach zarządzono stan wyjątkowy.

Gubernator Guevara polecił urzędnikom zorganizowanie punktu pomocy humanitarnej w centrum Meridy, gdzie poszkodowani otrzymują wodę, żywność, odzież i koce.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy