Reklama

Reklama

Watykańska gazeta o greckich wyborach

Optymistyczną interpretację wyników niedzielnych wyborów w Grecji proponuje "L'Osservatore Romano". Watykański dziennik postuluje, aby przy tej okazji wypracować nową ideę Unii Europejskiej, która odłożyłaby na bok problemy wspólnej waluty, rynków walutowych i zaciskania pasa.

"L'Osservatore Romano" nie wątpi, że zwycięstwo Syrizy w greckich wyborach otwiera nową fazę w dziejach Europy. Fazę, która oznacza ekspansję strefy społecznej w reakcji na politykę zaciskania pasa. Chodzi o stworzenie alternatywnej wizji, która przywróciłaby Europie rolę wzoru demokracji i poszanowania praw człowieka.

Czas kryzysu - stwierdza watykański dziennik - wychodząc od wyborów w Grecji, może być dla Europy okazją do dowartościowania jej specyfiki, do inwestycji w takich dziedzinach, jak badania naukowe, rozwój i kultura. 

Reklama

"L'Osservatore Romano" podkreśla, że najpilniejszym wyzwaniem, jakie stoi dziś przed polityką w Europie, jest tworzenie nowych miejsc pracy, ale także umocnienie demokracji poprzez odejście od dominacji finansów w gospodarce, co doprowadziło i nadal prowadzi do poważnych nierówności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy