Reklama

Reklama

​"Wąsy" Angeli Merkel stały się nowym hitem w sieci

Kanclerz Niemiec Angela Merkel od wczoraj przebywa z wizytą w Izraelu. Jej spotkanie z premierem tego kraju zostało jednak całkowicie przyćmione przez jedno zdjęcie. Fotografia zrobiona przez fotoreportera Jerusalem News Marc Israela Sellema robi obecnie furorę w sieci.

Na zdjęciu widzimy kanclerz Niemiec i Benjamina Netanjahu. Premier Izraela wskazuje palcem na co coś, co znajduje się w oddali, a nad górną wargą Merkel pojawia się cień. Zdjęcie wzbudziło wśród internautów jednoznaczne skojarzenia. Niektórzy otwarcie nazywają "wąsy" Merkel, wąsami Adolfa Hitlera.

Reklama

Kanclerz Angela Merkel wypowiedziała się podczas niemiecko-izraelskich konsultacji we wtorek w Jerozolimie przeciwko bojkotowi Izraela w reakcji na budowę osiedli żydowskich. Berlin będzie reprezentował Izrael w krajach, gdzie nie ma izraelskich konsulatów.

 - Uważamy, że bojkot nie jest właściwą metodą osiągania postępów w procesie pokojowym - powiedziała Merkel, zaznaczając, że jej rząd nie rozważa takiej opcji. - Tylko dzięki negocjacjom możliwy jest postęp - dodała szefowa  rządu, cytowana przez niemieckie media.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł, że sankcje uderzą też w Palestyńczyków.

W rozpoczętych w poniedziałek wieczorem konsultacjach międzyrządowych bierze udział niemal cały niemiecki rząd. 

Dowiedz się więcej na temat: Izrael

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne