Reklama

Reklama

Walter Mondale nie żyje. Wiceprezydent USA za kadencji Jimmy'ego Cartera miał 93 lata

Nie żyje Walter Mondale. Polityk, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1976-80 za prezydentury Demokraty Jimmyego Cartera, zmarł w wieku 93 lat w poniedziałek w Minneapolis - pisze lokalna prasa.

Reklama

Mondale w 1964 r. został senatorem z Minnesoty, zastępując Huberta Humphreya, który został wiceprezydentem. Dwa lata później został wybrany na pełną kadencję i odnowił mandat w wyborach w 1972 r.

Reklama

W 1976 r. został wiceprezydentem USA, wybrany na to stanowisko przez kandydata Partii Demokratycznej Jimmy'ego Cartera, który wygrał wybory. Cztery lata później musiał opuścić urząd, gdy prezydentem został republikanin Ronald Reagan.

W 1984 r. Mondale walczył o prezydenturę ze starającym się o reelekcję Reaganem. Poniósł jedną z najbardziej dotkliwych porażek w historii amerykańskich kampanii prezydenckich, bowiem przegrał w 49 stanach. Większość uzyskał tylko w rodzinnej Minnesocie oraz w Dystrykcie Kolumbii.

Za kadencji Billa Clintona, w latach 1993-1996, był ambasadorem USA w Japonii.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy