Reklama

Reklama

Wakacje w Chorwacji. Korki - nawet kilka godzin na przejściach granicznych i bramkach

Trwa wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

MSZ pytane przez PAP o utrudnienia dla kierowców na popularnym w wakacje kierunku do i z Chorwacji odpowiedział: "Polskie służby konsularne potwierdzają wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych"

Podkreślił, że dotyczy to wszystkich przejść granicznych oraz bramek autostradowych. "Długość oczekiwania i płynność jazdy zmienia się w zależności od natężenia ruchu" - dodano w odpowiedzi.

Chorwacja - jaka sytuacja na trasie?


MSZ zaleca kierowcom sprawdzanie aktualnej sytuacji na drogach w internecie. "Sytuację na poszczególnych przejściach granicznych (w tym okres oczekiwania) można śledzić na stronach: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#border-crossings, a przejezdność dróg na: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#traffic-flow-and-road-conditions" - podano. Zapewniono, że strony są na bieżąco aktualizowane.

Reklama

Ambasada RP w Zagrzebiu w piątkowym wpisie na profilu FB opublikowała stosowne ostrzeżenie i zaapelowała o szczególną ostrożność.

Czytaj więcej o wakacjach w czasie pandemii COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje