Reklama

Reklama

W Rzymie usunięto mural z papieżem Franciszkiem jako Supermanem

Ze ściany kamienicy koło Watykanu usunięto dziś mural przedstawiający papieża Franciszka jako Supermana. Wizerunek, który był przylepiony do muru, został zdjęty w trosce o "godny wygląd" okolicy.

Praca zatytułowana "Superpope" autorstwa rzymskiego artysty o pseudonimie Maupal, czyli Mauro Pallotty, specjalizującego się w ulicznych muralach, stała się od chwili pojawienia się jej we wtorek wielką atrakcją w Wiecznym Mieście.

Reklama

Na uliczce Borgo Pio niedaleko placu Świętego Piotra gromadziły się w środę tłumy, które fotografowały wizerunek papieża w pozie lecącego Supermana.

Artysta opowiedział włoskim mediom, że już wcześniej podeszli tam pracownicy specjalnej komórki zakładu komunalnego, troszczącej się o porządek oraz przyzwoity wygląd miasta, i chcieli zerwać jego pracę, ale zostali powstrzymani przez stojących tam ludzi.

Po muralu pozostały tysiące zdjęć w prasie i w internecie, zwłaszcza na portalach społecznościowych. Jego fotografię zamieściła na swym profilu na Twitterze Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, co przyjęto jako dowód uznania dla tej inicjatywy.

Media poinfomrowały, że artysta przygotowuje się do rozlepienia jeszcze większego wizerunku papieża Franciszka na ścianie kamienicy obok, której mieszkańcy wyrazili na to zgodę.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama