Reklama

Reklama

W Rzymie stanął pomnik pieczonego prosiaka. Mieszkańcy nie są zadowoleni

- Nie dość, że obraźliwy, to jeszcze brzydki - takimi słowami mieszkańcy Rzymu komentują pomnik, który pojawił się w dzielnicy Zatybrze. Pomnik pieczonego prosiaka oburzył obrońców zwierząt i wegetarian. Czego jest symbolem?

Wykonany z trawertynu dwutonowy pomnik pieczonego, związanego prosiaka, zwanego po włosku "porchetta" pojawił się w rejonie restauracji i według jego pomysłodawców z władz dzielnicowych nawiązuje do rzymskiej tradycji jedzenia pod gołym niebem i jest też hołdem dla rzymskiej kuchni.

Kanapki z plastrami pieczonego schabu to klasyczny przykład tzw. ulicznego jedzenia w regionie Lacjum.

- To obraza dla 300 tysięcy wegetarian i wegan mieszkających w stolicy, a także dla wszystkich zwierząt, trzeba natychmiast usunąć to wątpliwe dzieło - mówią rzymianie, cytowani przez lokalne media.

Reklama

Protestuje włoska Liga Ochrony Zwierząt. - Nie może być sztuką to, co depcze wrażliwość osób - stwierdził przedstawiciel tej organizacji David Nicoli.

Młody autor dzieła Amedeo Longo tłumaczy zaś, że jest to zabawna zachęta dla rzymian i turystów, by spróbowali tradycyjnego dania rzymskiej kuchni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje