Reklama

Reklama

W Rosji pogrzeb Kałasznikowa

Dziś w Rosji odbędzie się pogrzeb Michaiła Kałasznikowa. Legendarny twórca karabinu AK-47 spocznie na nowym podmoskiewskim cmentarzu wojskowym dla zasłużonych Rosjan. Konstruktor zmarł 23 grudnia w wieku 94 lat.

Michaił Kałasznikow zostanie pochowany w centralnej alei cmentarza w Mytiszczach, który ma się stać rosyjskim panteonem narodowym. Nad jego trumną zostanie oddana salwa z Kałasznikowów.
Przez ostatnie dwa dni w Iżewsku, rodzinnym mieście konstruktora, ustawiały się kolejki ludzi chcących go pożegnać. Jak się ocenia, do trumny wystawionej w miejscowej cerkwi przyszło w tym czasie 60 tysięcy ludzi.
Dmitrij Rogozin, rosyjski wicepremier odpowiedzialny za przemysł zbrojeniowy podkreślał, że epoka Kałasznikowa nie zakończyła się wraz ze śmiercią konstruktora.  - Szkoła zbrojeniowa stworzona przez Kałasznikowa i koncern noszący jego imię będą żyć i przynosić Rosji sławę  - mówił Rogozin.
Michaił Kałasznikow zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Wczoraj wieczorem trumnę z ciałem konstruktora przewieziono samolotem do Moskwy.

Dowiedz się więcej na temat: Michaił Kałasznikow | podsumowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy