Reklama

Reklama

W lipcu pogrzeb Helmuta Kohla

Oficjalne pożegnanie Helmuta Kohla nastąpi prawdopodobnie 1-go lipca w Strasburgu i będzie miało charakter "europejski" - takie informacje podała agencja DPA, dodając, że jest to zgodne z ostatnim życzeniem zmarłego kanclerza. Partia CDU zamierza powołać fundację imieniem Helmuta Kohla, natomiast władze Berlina i Hamburga chcą jak najszybciej nazwać jego imieniem jakiś centralny plac lub ulicę.

"Helmut Kohl powinien zostać uhonorowany poprzez stworzenie fundacji nazwanej jego imieniem" - powiedziała szefowa berlińskiej CDU Monika Gruetters, dodając, że zmarły kanclerz zdecydowanie zasłużył na takie wyróżnienie.

Reklama

W kwestii pogrzebu byłego kanclerza niemieckie media spekulują, że termin 1-go lipca jest najbardziej prawdopodobny, gdyż nie koliduje z innymi terminami Angeli Merkel. Niemiecki rząd oficjalnie nie potwierdził i nie zaprzeczył podanej dacie pogrzebu. Biuro prasowe Urzędu Kanclerskiego poinformowało, że prowadzone są rozmowy z rodziną Helmuta Kohla na temat organizacji ceremonii.

Zaczynają się publiczne dyskusje kto odziedziczy po zmarłym kanclerzu jego listy, notatki, czy zapiski - napisał koloński "Expres", dodając, że zawartość niektórych może okazać się wyjątkowo interesująca. W tym kontekście media przypominają, że kanclerz do śmierci nie ujawnił imion darczyńców nielegalnego finansowania partii CDU. Prawo do spadku zgłaszają żona, synowie, fundacja Adenauera, a nawet Federalne Archiwum w Koblencji.

Dowiedz się więcej na temat: helmut kohl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje